Bal AGH - Wieliczka

 • Bal AGH Wieliczka 2016
 • Bal AGH Wieliczka 2016
 • Bal AGH Wieliczka 2016

Staropolskie "Ostatki" spędziliśmy 125 metrów pod ziemią w Kopalnia Soli "Wieliczka" gdzie mieliśmy zaszczyt zagrać dla Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie podczas Balu AGH 2016.

Serdecznie dziękujemy za entuzjastyczne przyjęcie i wyśmienitą zabawę.

Event - Hotel Krynica****

 • Event Krynica 2015
 • Event Krynica 2015
 • Event Krynica 2015

Dnia 15 maja mieliśmy niezwykłą przyjemność zagrać na evencie orgranizowanym przez agencję artystyczną SUPERPLAY w Hotelu Krynica**** w Krynicy-Zdrój.

Dziękujemy publiczności za wspaniałe przyjęcie, wyśmienitą zabawę i energię, dzięki której nasz występ był jeszcze bardziej żywiołowy. Dziękujemy również agencji, ekipie nagłośnieniowej i obłudze hotelu za fantastyczną współpracę.

Nowa strona zespołu

 • Nowa strona Galeria Coverband
 • Nowa strona Galeria Coverband
 • Nowa strona Galeria Coverband

Uruchomiliśmy nową stronę zespołu, przy tworzeniu której, kładliśmy nacisk na nowoczesny design, obsługę urządzeń mobilnych i ergonomię. Strona wykonana jest w technice "one page website" zatem nawigować można po niej wyłącznie przy użyciu scrolla - oczywiście nie obejdzie się bez "click" przy wchodzeniu w szczegóły.

Na stronie cały czas widoczny jest player (góra strony), w którym można odtwarzać nasze nagrania i jednocześnie oglądać stronę.

W przerwach między setami nauczyliśmy się frameworków jquery i bootstrap, po czym zaprojektowaliśmy całą stronę i okodowaliśmy ;) Aktualnie kończymy testy chmury opartej o Openstack aby zapewnić 100% niezawodność w dostępie do naszej strony.

Inwestycje sprzętowe

 • Inwestycje 2015
 • Inwestycje 2015
 • Inwestycje 2015

Przerwa między kolejnym sezonem to okazja do zmodernizowania i zakupów sprzętu, tak aby brzmieć i prezentować się jeszcze lepiej.

Nasz gitarzysta Sebastian, postanowił dołączyć do grona takich gitarzystów jak Steve Vai, John Petrucci, Dave Mustaine i wszedł w posiadanie procesora efektów AXE-FX II XL. Szczególnie dobrze się sprawdza w polkach i disco polo ;)

Nasz basista Wiesiek, zrezygnował z używania preampu Fodery na rzecz Sadowskiego, ponadto jego lutniczy instrument został wyposażony w nową elektronikę i przystawki - Nordstrand Dual Coils. Niedługo po tym wydarzeniu takiej samej elektroniki zaczął używać Federico Malaman i Steve Digiorgio ;)

Segregatory z nutami oddaliśmy do skansenu w Kolbuszowej, natomiast wszyscy zaopatrzyli się w tablety do wyświetlania nut/tabów (lub filmów podczas grania disco polo).

Wymieniliśmy system odsłuchu dousznego na Shure 315 SE.

Blasku naszej chwały dodaje oświetlenie, będące nieodłącznym wyposażeniem sceny. Wymieniliśmy całą konstrukcję oświetleniową wraz ze źródłami światła. Obecnie dysponujemy zestawem oświetleniowym w którego skład wchodzi:
- rampa (konstrukcja) 4m x 2,3m
- 6 PAR LED
- 4 sztuki głowa LED
- 2 stroboskopy
- laser
- dym ;)

Całość sterowana jest przy użyciu DMX z zaprogramowanymi scenami.

Bezpieczny perkusista

 • pleksa
 • pleksa
 • pleksa

Tytułem wstępu: "Bezpieczny perkusista" - nie jest kolejną akcją polskiej Policji, wymierzoną w nietrzeźwych perkusistów, przewożonych bez fotelika.

Pod tym tajemniczym kryptonimem kryje się akustyczne odizolowanie perkusji od reszty pomieszczenia. Odkąd zdecydowaliśmy się na zamianę perkusji elektronicznej na akustyczną, zakup pleksy stał się niezbędny dla komfortu pracy i odbioru wykonywanych utworów.

Zainteresowani na pewno wiedzą o co chodzi, natomiast to dobre miejsce, aby udzielić odpowiedzi na często padające pytania na imprezach.
Zatem:
- NIE, po tym nie piszemy flamastrem i nie nalewamy tam wody,
- NIE, perkusisa nie oberwał jeszcze nigdy pomidorem,
- NIE, Motyl nie jest niebezpieczny - no może nie na tyle ;)
- TAK, ma cios z łapy i bez pleksy długo nie wytrzymalibyście,
- TAK, cała perskusja jest omikrofonowana i nagłośniona w przodach,
- TAK, takie samo mają w telewizji